V přírodní zahradě mají ptáci a ostatní živočichové dostatek potravy. Je však dobré ptáky v zimním období přikrmit, aby se měli dobře. Chcete si vytvořit přírodní zahradu, nalákat živočichy do svojí zahrady, mít dostatek vody na zahradě? Mám pro vás tip na knihu, která vám se vším pomůže. Veškeré informace o knize Rozmanitá zahrada - zaměřeno na vodu najdete na webové stránce zde. Knihu můžete darovat i jako dárek k Vánocům ;).
Na začátek mám pro vás zábavný test :D. Vyfotila jsem pro úvodní fotku listy 8 různých dřevin, které mám na zahradě. Zkusíte uhádnout, co je to za dřeviny? Výsledek se dozvíte na konci článku ;).
Já, coby romantická duše, vidím podzim jako úžasnou barevnou podívanou. Tuto podívanou si užívám nejen v mojí přírodní zahradě, ale i v přírodě. Ráda pozoruji jak listy mění barvu, baví mě ten zvláštní klid a vůně a šustění listí pod nohama...
Lichořeřišnice větší (Tropaeolum majus) patří k nejsilnějším přírodním antibiotikům. Její výhodou je, že ji můžeme pěstovat nejen v zahradě ale i v nádobách například na balkoně. Kromě léčivých účinků má díky své zajímavé chuti využití i v kuchyni a navíc je to velmi krásná rostlina.
❤️Jak si poradit se SUCHEM a VODOU na zahradě, seriál článků, který vychází z mé knihy Rozmanitá zahrada - zaměřeno na vodu.
V minulém článku jsem psala o půdě.
Kvalitní půda je jeden z nejvýznamnějších prostředků jak udržet vodu na zahradě a na záhonech.
Získat kvalitní půdu je jednoduché a to pomocí kompostu.
Kompost je srdcem zahrady.
Kompost je nejpřirozenější, nejzdravější a také nejstarší prostředek k vytvoření kvalitní půdy.
Muchovník (Amelanchier), kterému se také říká indiánská borůvka, se těší stále větší oblibě. Opravdu ho doporučuji pěstovat nejen v přírodní zahradě. Je totiž nenáročný, krásně voňavě kvete a má chutné plody. Navíc je dekorativní během celé vegetace - na podzim vám připraví krásnou podívanou v podobně žlutě, oranžově a červeně zbarvených listů.
Jeden muchovník nahradí několik keřů kanadských borůvek.
Díky svým dlouhým kořenům se kostival dostává do hlubších vrstev půdy a čerpá odtud minerály, které ukládá do kořenů, stonků a listů. Proto může zásobovat okolní keře a stromy minerály.